Advokátní kancelář Vácha & Kolář

Kontaktujte nás +420 224 251 568

Jaké právní zaměření naše kancelář poskytuje?

Licenční smlouvy

Máte zájem o využívání autorského díla? Nebo jste naopak jeho autor, který by se rád domluvil na využívání díla třetí osobou? Ať tak či onak, budete potřebovat licenční smlouvu. Právě ta umožňuje, aby jedna strana dílo beztrestně využívala a druhá za to získala finanční odměnu. Naše advokátní kancelář má v týmu hned několik špičkových advokátů přes autorské právo. Všichni jsou bez výjimky experti na autorský zákon a ostatní soukromoprávní předpisy. Tato skutečnost ve spojení s mnohaletou praxí nám umožňuje nabízet v oblasti autorského práva bezkonkurenční právní služby.

Jako autor máte samozřejmě nárok na odměnu za využívání vašeho díla třetí osobou. Ze zákona je dáno jen minimum případů, kdy tomu tak není. V licenční smlouvě si můžete s klientem dohodnout mimo jiné i po jak dlouhou dobu může dílo využívat a za jakých podmínek.

Pokud máte naopak zájem o využití cizího díla, rozhodně se do toho nepouštějte bez vědomí autora. Je třeba ho kontaktovat a dohodnout podmínky licenční smlouvy, která vám umožní dílo po právu užívat. Následky užívání díla bez licenční smlouvy mohou být fatální.

Objednejte se na první, informační schůzku, kde si v klidu vyslechneme vaše požadavky a společně určíme další postup pro tvorbu smlouvy.

Kontaktujte nás

Kristýna Blahnová

Tel.: +420 +420 224 251 568

E-mail: advokati@vacha-kolar.cz

Chci se zeptat Chci si objednat schůzku
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace